неділя, 6 листопада 2016 р.

Профілактика вірусних інфекцій
Профілактика вірусних інфекційВірусні інфекції наздоганяють людини всюди. Особливо це актуально в період холодів або міжсезоння, коли невидимі оку вороги починають використовувати ситуації переохолодження й ослаблення імунітету. В даний час медицина добилася приголомшливих результатів у боротьбі з цим явищем, що не чинить профілактику вірусних захворювань менш затребуваною.

Як запобігти вірусні захворювання?
Для уникнення масових епідемій розроблені наступні методи профілактики:
1) Вакцинація активними методами: Використання живих вірусних вакцин стимулює синтез інтерферону і вироблення антитіл. До цього типу вакцин відносяться: корова, грипозна; поліомієлітная; проти багряниці, паротитна; проти жовтої лихоманки, антирабическая; Енджерікс В (вакцина проти гепатиту В, виготовлена методами генної інженерії);
Використання убитих вірусних вакцин: проти гепатиту А; поліомієліту; кліщового енцефаліту; антирабическая; грипозна; проти омської геморагічної лихоманки.
2) Вакцинація пасивними методами, імунотерапія. Для цих цілей використовують препарати з антитілами: протигрипозна сироватка з сульфаніламідами; протигрипозний гамма-глобулін; противокоревой гамма-глобулін (застосовують для дітей молодше 2 років і більше старших дітей в ослабленому стані); антирабічний гамма-глобулін.
Сезон хвороб: які віруси цієї осені очікувати та як від них вберегтися

Захворюваність на кір підвищується кожні 5-6 років    Зменшення температури повітря надворі – і ваш організм реагує помітним ослабленням, нежиттю чи кашлем? Це типова ситуація для осені. Однак цього року, наголошують лікарі, окрім традиційних вірусів та грипу в Україні очікується значне збільшення захворюваності на досить неприємну інфекційну хворобу – кір. 
     Коли може з’явитися?
     Кір – гостре вірусне захворювання – має свої закономірності. У випадку недостатнього рівня охоплення щепленням захворюваність на кір підвищується кожні 5-6 років.
     Адже якщо проаналізувати ті роки, коли був підйом захворюваності на кір – 2001, 2005-2006, 2011-2012 роки і додати 5-6 років, виходить, що 2016-2017 – період, коли можна очікувати підвищення захворюваності на кір, якщо в країні не проводитиметься щеплення і не створюватиметься так званий "колективний" імунітет.

понеділок, 23 травня 2016 р.

Що таке віруси?



   Що таке вірус і що ми знаємо про віруси? Водночас багато і мало. Відомо, що вони викликають грип, кір, віспу, тропічні лихоманки, деякі види раку і лейкозів. Ми знаємо, що віруси, на відміну від всіх інших живих організмів, не мають клітинної будови. Антибіотики, що вбивають бактерії, для них нешкідливі. Віруси знаходяться на самому кордоні між живим і неживим. З «живої» 
сторони сусіди вірусів - найпростіші хламідії. З іншого - неживі полімери. 



  За своєю природою віруси є обов’язковими внутріш­ньоклітинними паразитами.

 Крім вірусів, є й інші структури, які демонструють окремі влас­тивості живого і можуть спричинити захворювання в різних групах організмів, наприклад віроїди, вірусоїди і пріони.

   Віроїди — це позбавлені оболонки невеликі молекули кільцевої, за­звичай одноланцюгової, РНК, що спричиняють захворювання рослин.

  Вірусоїди схожі на віроїди, але включені у структуру вірусу- помічника і реплікуються лише з його допомогою.

   Пріони — це особливий клас інфекційних агентів, винятково біл­кових, які не
містять нуклеїнових кислот, вони спричиняють тяжкі захворювання центральної нервової системи в людини та деяких ви­щих тварин.

  Віруси розпізнаються за наслідками свого розвитку в клітинах ха­зяїна. Вони руйнують цілі комплекси клітин, спричиняють ураження тканин, що призводить до різних захворювань.


10 наукових фактів про віруси


   
Більшість людей не роблять відмінностей між вірусами, бактеріями і найпростішими одноклітинними організмами. Між тим, всі ці істоти не тільки значно різняться друг з одним в розмірах, але й належать до різних біологічних типів.

Отже, десять цікавих, наукових обґрунтованих фактів про віруси: 

    1) Віруси не є живими в прямому сенсі слова. Поза організмом господаря вони не здатні на розмноження і являють собою всього лише молекулу ДНК, оточену білковою оболонкою. Активним він стає лише тоді, коли потрапляє в інший живий організм. Там він передає свою клітинну програму клітинам хазяїна, викликаючи їх повну трансформацію і перетворюючи на 
власні копії
.


2) Деякі віруси настільки малі, що здатні впровадити свою ДНК бактерії через їх мікроскопічні волоски, з допомогою яких вони рухаються. 


3) Віруси можуть заражати одноклітинні організми, бактерії, гриби, рослини, тварин і навіть інші віруси - тобто всі типи живих істот, що мешкають на планеті Земля 
4) В людських клітинах, так само як і в клітинах тварин, існують деякі непотрібні освіти. Вчені вважають, що це віруси, які прижилися в нас у результаті еволюції. 


5)  
У людському геномі присутні вірусні осколки, які беруть участь у розвитку ракових захворювань у людини.