неділя, 6 листопада 2016 р.

Профілактика вірусних інфекцій
Профілактика вірусних інфекційВірусні інфекції наздоганяють людини всюди. Особливо це актуально в період холодів або міжсезоння, коли невидимі оку вороги починають використовувати ситуації переохолодження й ослаблення імунітету. В даний час медицина добилася приголомшливих результатів у боротьбі з цим явищем, що не чинить профілактику вірусних захворювань менш затребуваною.

Як запобігти вірусні захворювання?
Для уникнення масових епідемій розроблені наступні методи профілактики:
1) Вакцинація активними методами: Використання живих вірусних вакцин стимулює синтез інтерферону і вироблення антитіл. До цього типу вакцин відносяться: корова, грипозна; поліомієлітная; проти багряниці, паротитна; проти жовтої лихоманки, антирабическая; Енджерікс В (вакцина проти гепатиту В, виготовлена методами генної інженерії);
Використання убитих вірусних вакцин: проти гепатиту А; поліомієліту; кліщового енцефаліту; антирабическая; грипозна; проти омської геморагічної лихоманки.
2) Вакцинація пасивними методами, імунотерапія. Для цих цілей використовують препарати з антитілами: протигрипозна сироватка з сульфаніламідами; протигрипозний гамма-глобулін; противокоревой гамма-глобулін (застосовують для дітей молодше 2 років і більше старших дітей в ослабленому стані); антирабічний гамма-глобулін.

Пасивна профілактика вірусних захворювань нерідко включає в себе прийом інтерферону або його індукторів.
3) Хіміотерапевтичні засоби профілактики. Придушити активність вірусів за допомогою хіміотерапевтичних засобів досить складно. Це обумовлено тим, що їх дія спрямована на знищення метаболізму мікробів. У вірусів ж системи метаболізму відсутні зовсім. У зв’язку з цим використання сульфаніламідів та антибіотиків при наявності вірусної інфекції марно.
Ці препарати можуть застосовуватися лише як засобів профілактики ускладнень бактеріальної етіології.

Чи можна остаточно перемогти віруси?
Завдяки цим заходам багато епідемії, уносившие сотні тисяч життів, пішли в минуле. Так здійснилася остаточна перемога над віспою. Останній випадок поліомієліту в нашій країні відноситься до кінця 90-х років минулого століття.
Але такі вірусні захворювання, як грип, продовжують виводити з ладу на тривалий час велика кількість населення у всіх країнах. Вакцинація проти грипу не завжди виявляється ефективною, з огляду на те, що важко передбачити, який саме штам вірусу в цьому році викличе масове ураження. Становище ускладнюється тим, що вірус грипу постійно мутує. Тому гарантованого результату застосування засобів медикаментозної профілактики немає.

3 коментарі: