неділя, 6 листопада 2016 р.

Профілактика вірусних інфекцій
Профілактика вірусних інфекційВірусні інфекції наздоганяють людини всюди. Особливо це актуально в період холодів або міжсезоння, коли невидимі оку вороги починають використовувати ситуації переохолодження й ослаблення імунітету. В даний час медицина добилася приголомшливих результатів у боротьбі з цим явищем, що не чинить профілактику вірусних захворювань менш затребуваною.

Як запобігти вірусні захворювання?
Для уникнення масових епідемій розроблені наступні методи профілактики:
1) Вакцинація активними методами: Використання живих вірусних вакцин стимулює синтез інтерферону і вироблення антитіл. До цього типу вакцин відносяться: корова, грипозна; поліомієлітная; проти багряниці, паротитна; проти жовтої лихоманки, антирабическая; Енджерікс В (вакцина проти гепатиту В, виготовлена методами генної інженерії);
Використання убитих вірусних вакцин: проти гепатиту А; поліомієліту; кліщового енцефаліту; антирабическая; грипозна; проти омської геморагічної лихоманки.
2) Вакцинація пасивними методами, імунотерапія. Для цих цілей використовують препарати з антитілами: протигрипозна сироватка з сульфаніламідами; протигрипозний гамма-глобулін; противокоревой гамма-глобулін (застосовують для дітей молодше 2 років і більше старших дітей в ослабленому стані); антирабічний гамма-глобулін.
Сезон хвороб: які віруси цієї осені очікувати та як від них вберегтися

Захворюваність на кір підвищується кожні 5-6 років    Зменшення температури повітря надворі – і ваш організм реагує помітним ослабленням, нежиттю чи кашлем? Це типова ситуація для осені. Однак цього року, наголошують лікарі, окрім традиційних вірусів та грипу в Україні очікується значне збільшення захворюваності на досить неприємну інфекційну хворобу – кір. 
     Коли може з’явитися?
     Кір – гостре вірусне захворювання – має свої закономірності. У випадку недостатнього рівня охоплення щепленням захворюваність на кір підвищується кожні 5-6 років.
     Адже якщо проаналізувати ті роки, коли був підйом захворюваності на кір – 2001, 2005-2006, 2011-2012 роки і додати 5-6 років, виходить, що 2016-2017 – період, коли можна очікувати підвищення захворюваності на кір, якщо в країні не проводитиметься щеплення і не створюватиметься так званий "колективний" імунітет.